your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Avengers: Wojna bez granic (6)

Przez większość filmu jest to takie sobie, koncepcja trochę jak z Władcy Pierścieni (kilka niezależnych drużyn z "przygodami" non-stop rwanymi, żeby przeskoczyć do kolejnej drużyny) mnie raczej męczyła, obowiązkowe idiotyzmy przyjmuję już z dobrodziejstwem inwentarza. Ale czapki z głów za to jak całość się kończy, sądzę, że wymagało to sporej odwagi.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Avengers: Wojna bez granic

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Bezlitosny

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Disaster Artist (3)

Wiseau nie chcę oglądać w żadnej postaci, a im lepiej jest oddany, tym gorzej. Zdania nie zmieniam - naśmiewanie się z osób niepełnosprawnych umysłowo uważam za słabe. Wytrzymałem zaledwie kawałek filmu; J. Franco jest bardzo dobry, czyli bardzo wkurwiający.

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Kształt wody i 1 inny film

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Mimosas

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Bergman - rok z życia

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Dzień (7)

Nie przepadam za serialami, ale ten ma naprawdę dopracowany scenariusz, oryginalną formę, wielokrotnie zaskakującą intrygę, no i po 12 odcinkach wszystko się wyjaśnia a nie rozwleka do kolejnych sezonów, więc polecam!

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Dzień

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o McQueen (7)

Jako "wzruszająca opowieść o człowieku" mało mnie to interesowało; kompletnie nie kręci mnie również moda. Lee McQueen jest jednak przede wszystkim interesujący jako niezwykle płodny i kreatywny artysta, a film daję rzadką okazję do przyjrzenia się jego sztuce.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) McQueen

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Cicha noc (6)

Porządny film, ale za bardzo pachnie Smarzowskim i polską tradycją dołowania, żeby uznać to za nowy głos w polskim kinie.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Cicha noc

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Rolling Stone: Stories from the Edge (7)

Bardzo porządny dokument, który na bazie historii magazynu Rolling Stone ilustruje zmiany w muzyce i kulturze. Można polemizować z niektórymi tezami, ale na szczęście dokument zawiera tak dużo informacji, że każdy może sobie wyrobić własny osąd. Obecnie do obejrzenia na HBO GO. PS Gwiazdka wyżej za fantastyczne fragmenty reportaży Huntera Thompsona (oczywiście głosem Johnny Deppa).

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Rolling Stone: Stories from the Edge

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Climax (5)

W przeciwieństwie do dziennikarzy z Cannes nie czuję się tym filmem wstrząśnięty, ani chociaż zaintrygowany. Jeśli coś wyróżnia Climax na tle wcześniejszych filmów Noe, to to, że ten jest najnudniejszy. Jest jedna świetna scena tańca na początku, a potem dudnienie, krzyczenie, bieganie (i ziewanie).

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) The World Is Yours

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Mętne obszary (7)

Japońska kinematografia słynie ze swojej hermetyczności, ale tym razem poszła o krok dalej, prezentując surrealistyczną opowieść o alternatywnym świecie, w którym rządzą kompletnie inne reguły komunikacji i inne tradycje. W efekcie większość widzów nie ma pojęcia, co ogląda i jak ma reagować: część widzi w tym komedię, tylko nie bardzo wie, kiedy się śmiać, jeden mój kolega wyszedł z kina wkurzony, że byłby w stanie nakręcić takie bezsensowne scenki z marszu, drugi zachwycony, bo obejrzał właśnie [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Mięso (5)

Niestety końcówka unieważnia cały sens filmu, który długo wydawał się być wariacją na temat tego, jak jedzenie mięsa wpływa na agresywność (skoro psy, które spróbowały ludzkiego mięsa, trzeba usypiać, to co z ludźmi?), ale przez finalną scenę okazał się jednak zwykłym horrorem. Szkoda.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Mięso

5 gwiazdki

pokaż więcej