your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo skomentował(a) Morderstwo w hotelu Hilton (7)

No właśnie bardzo zdziwiła mnie Twoja ocena, może to festiwalowy przesyt, a może słaba widoczność z podłogi ;), ale dla mnie wątek thrillera noir był tu pretekstowy. Przesadą byłoby nazwać to kinem społecznym, porównanie z Ostatnimi dniami miasta oczywiście musi wypaść na niekorzyść, ale to całkiem oryginalny i ambitny film.

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Morderstwo w hotelu Hilton (7)

Fabuła jest tu, można powiedzieć, klasyczna: zabita dziewczyna, śledztwo, tropy wiodą wyżej itp itd. Ale fabuła jest pretekstem, to nie film o morderstwie, a film o Egipcie w przededniu rewolucji, pokazanym jako kraj w rozpadzie, przeżarty korupcją, kraj w którym nic dobrego nie może się wydarzyć. Odważny montaż, niezłe zdjęcie i wszechobecne uczucie rozkładu i beznadziei - na lekko naciągane 7 wystarczy.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Morderstwo w hotelu Hilton

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo skomentował(a) CANNES 2018: PODSUMOWANIE (10)

Dzięki! Drobna literówka do poprawy (chyba, że czegoś nie wiem ;)) "Paweł Pawlikowski odebrał w Cannes ostatecznie wyróżnienie dla najlepszego festiwalu (...)"

doktor pueblo doktor pueblo skomentował(a) CANNES 2018: LABAKI, GARRONE, SMOCZYŃSKA (8)

A czemu w tym roku nie ma ocen punktowych pod recenzjami i prywatnego rankingu?

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Jodorowsky's Dune (8)

Na pewno szkoda, że Diuna Jodorwskiego nie powstała, ale może nie mogła powstać. Bo czy da się pogodzić szaloną wyobraźnię z dyscypliną pracy nad takim projektem? Nie dziwię się, że hollywoodzcy producenci mieli wątpliwości. Pozostała legenda i mnóstwo inspiracji. Ten film to hołd dla tego projektu, grona utalentowanych artystów, którzy się w niego zaangażowali no i oczywiście najważniejszego wśród nich - Alejandro Jodorowskiego, jednego z najoryginalniejszych artystów XX wieku.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Czarna Pantera (2)

Rasowe gówno! Właściwie wszystko jest tu tragiczne, a chyba najtrudniej było mi przyzwyczaić się do koncepcji, że hollywoodzcy aktorzy mówią tu z "murzyńskim" akcentem.

2 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Czarna Pantera i 1 inny film

2 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo dodał(a) plakat filmowy Cztery noce marzeń

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Cztery noce marzeń

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Detektyw samuraj (8)

Dokument o kompletnie odjechanym, kultowym japońskim serialu, oraz o jego nie mniej odjechanym twórcy. Urywki serialu to absolutny must-see dla wszystkich fanów kina klasy B (czy raczej Z), a ich oglądanie grozi atakiem niekontrolowanego śmiechu, ale nie mniej szalone okazały się prawdziwe losy jego twórcy.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Detektyw samuraj

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Twarze, plaże (7)

Urocze. Chciałbym mieć tak bystry umysł jak Varda w wieku 90 lat.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Genesis 2.0 (6)

Dwa filmy w jednym, które się niestety niezbyt kleją. Problemem jest to, że kręcone były niezależnie przez obu twórców. Materiały Maxima Arbugaeva wymagały olbrzymiego poświęcenia i trudno było ich później nie wykorzystać, choć do tematu filmu pasowały (zwłaszcza w takiej ilości) słabo.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Genesis 2.0 i 1 inny film

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Becoming Animal (5)

Wywodzimy się z natury i kontaktujemy się z nią wszystkimi zmysłami. Istnienie nowoczesnych technologii kontakt ten ogranicza, nie jesteśmy w stanie poczuć ducha drzew, chmur czy łosi. Aby przekazać tę tezę autorzy posłużyli się cyfrową kamerą i cyfrowym rzutnikiem w kinie. Rzeczywiście - nic nie poczułem (oprócz senności).

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo dodał(a) plakat filmowy Becoming Animal

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Jądra Tarzana (8)

Właściwie dostajemy tu dwa filmy: surrealistyczną opowieść o egzotycznej, postkomunistycznej Abchazji oraz wstrząsający film o obozie koncentracyjnym, tj. laboratorium, w którym prowadzone są eksperymenty na małpach. Osoby, które traktują emocjonalnie kwestię praw zwierząt, trzeba ostrzec: oglądanie tego filmu może być ciężkim przeżyciem. Małpy są tu niby naszymi braćmi, ale - wg słów jednej z laborantek, wierzącej w absurdalną mieszankę darwinizmu i chrześcijaństwa - stworzonymi przez Boga po to, [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Jądra Tarzana i 2 inne filmy

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Dunkierka

7 gwiazdki

pokaż więcej