your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo skomentował(a) Antyargento

Tilda Swinton zagrała nie tyle podwójną, co potrójną rolę, Trzecia co prawda epizodyczna, ale kluczowa jeśli uwierzyć reżyserowi, że miała zagrać superego, ego i id :) https://www.vanityfair.com/hollywood/2018/10/tilda-swinton-old-man-suspiria-who-plays-helena-markos

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Suspiria (7)

Jeśli uznać to za remake, to jest to remake idealny - nawiązujący do idei, ale wnoszący do niej własne, oryginalne pomysły. Film jest odrobinkę za długi i zwłaszcza w środkowej części gubi tempo. Nie kupuję też pomysłu na powiązanie świata wiedźm z działalnością grupy Baader-Meinhof. Za to finałowa scena - gnaty lizać!

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Suspiria i 1 inny film

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo skomentował(a) Kler (6)

Ja rozumiem powody, tylko że od kina oczekuję zaskoczeń, a nie rzeczy które dobrze znam. Uznaję kino pulblicystyczne, ale nie wtedy gdy są to argumenty znane z pierwszych stron gazet. Jedyne w czym Smarzowski się ewidentnie wyspecjalizował i wydaje się być naprawdę kreatywny to sceny chlania, tu jest niedoścignionym mistrzem ;) Jeśli natomiast chodzi o scenę przymykania oka przez lokalną policję na picie przez księdza (czy polityka) to miałem deja vu - identyczna była np. w Weselu.

doktor pueblo doktor pueblo skomentował(a) Kler (6)

Mnie w tym filmie irytowało to co rzekomo jest jego mocną stroną, czyli że każdy epizod nawiązywał do jakiegoś rzeczywistego zdarzenia. Tak jakby Smarzowski potrzebował mieć usprawiedliwienie na każdą scenę. Oczywiście, zgadzam się, ogląda się dobrze, bo to dobry reżyser, tyle tylko, że jego ambicje nie mają już charakteru artystycznego.

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Kler (6)

I co, ani jednego komentarza na temat najgorętszego tytułu w polskiej kinematografii od lat? To ja skomentuję. Jakkolwiek bardzo mnie cieszy cios w bandę uprzywilejowanych jaśniepanów, to zarazem martwi mnie, że Smarzowski jako reżyser się kompletnie nie rozwija. Ale cóż, o warstwie filmowej tego filmu nikt nie chce rozmawiać, tu liczy się temat...

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Kler

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Ziarno (5)

Semih Kaplanoglu nakręcił SF z ambicjami na drugiego Stalkera. Ale to nie jest drugi Stalker.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Ziarno

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Mandy (7)

Niewinne, satanistyczne małżeństwo zostaje napadnięte przez zwyrodniałych czcicieli Jezusa. A potem Nicolas Cage ryczy jak tygrys, kosi jak Żniwiarz i szczerzy zęby skąpany we krwi.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Mission: Impossible - Fallout i 3 inne filmy

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Fantastyczna Kobieta

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Kung Fu Panda

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Ant-Man i Osa

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo skomentował(a) Wielka Szóstka (5)

Wiem, że po latach, ale bajki nadrabiam dopiero teraz, więc skomentuję. Nie pierniczejesz Esme; w pełni się z Tobą zgadzam. Każdy, nawet najbardziej niedorzeczny film, musi mieć zachowaną wewnętrzną logikę. W tym jest z nią kompletnie na bakier, bohater się zupełnie nie rozwija, nie przechodzi żadnej przemiany, mimo że się sugeruje że powinien itp itd. Niby z potencjałem a równocześnie była to jedna z najgłupszych bajek, jakie w ostatnim czasie widziałem (a trochę oglądam ;))

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Jeannette. Dzieciństwo Joanny d'Arc (7)

Nie przepadam za komediami Dumonta, ale w tym filmie podobało mi się właściwie wszystko. Dla mnie czysta kinowa przyjemność (zdjęcia, muzyka, choreografia), oscylująca między wygłupem a poważnym komentarzem. Dałbym nawet 8, ale oglądam ostatnio głównie nudę za nudą, więc może byłaby to przesadna reakcja na film, który wreszcie jest "jakiś".

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Atak paniki (5)

Jak ma być dobrze w polskim kinie, jeśli wystarczy pokazać krytykom coś na średnim poziomie, a już pieją z zachwytów? Swoją drogą, współczuję im zawodu: polskie filmy oglądać muszą, a do wyboru mają tylko filmy beznadziejne lub przeciętne. Ten jest przeciętny, czyli jest wielkim osiągnięciem polskiej kinematografii.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Atak paniki i 4 inne filmy

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Pociąg do Darjeeling

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. (6)

Byłoby bardziej znośnie, gdyby Ehrenreich nie próbował grać Harrisona Forda. Wygląda to groteskowo.

6 gwiazdki

pokaż więcej