your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Avengers: Wojna bez granic (6)

Przez większość filmu jest to takie sobie, koncepcja trochę jak z Władcy Pierścieni (kilka niezależnych drużyn z "przygodami" non-stop rwanymi, żeby przeskoczyć do kolejnej drużyny) mnie raczej męczyła, obowiązkowe idiotyzmy przyjmuję już z dobrodziejstwem inwentarza. Ale czapki z głów za to jak całość się kończy, sądzę, że wymagało to sporej odwagi.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Disaster Artist (3)

Wiseau nie chcę oglądać w żadnej postaci, a im lepiej jest oddany, tym gorzej. Zdania nie zmieniam - naśmiewanie się z osób niepełnosprawnych umysłowo uważam za słabe. Wytrzymałem zaledwie kawałek filmu; J. Franco jest bardzo dobry, czyli bardzo wkurwiający.

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Dzień (7)

Nie przepadam za serialami, ale ten ma naprawdę dopracowany scenariusz, oryginalną formę, wielokrotnie zaskakującą intrygę, no i po 12 odcinkach wszystko się wyjaśnia a nie rozwleka do kolejnych sezonów, więc polecam!

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o McQueen (7)

Jako "wzruszająca opowieść o człowieku" mało mnie to interesowało; kompletnie nie kręci mnie również moda. Lee McQueen jest jednak przede wszystkim interesujący jako niezwykle płodny i kreatywny artysta, a film daję rzadką okazję do przyjrzenia się jego sztuce.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Cicha noc (6)

Porządny film, ale za bardzo pachnie Smarzowskim i polską tradycją dołowania, żeby uznać to za nowy głos w polskim kinie.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Rolling Stone: Stories from the Edge (7)

Bardzo porządny dokument, który na bazie historii magazynu Rolling Stone ilustruje zmiany w muzyce i kulturze. Można polemizować z niektórymi tezami, ale na szczęście dokument zawiera tak dużo informacji, że każdy może sobie wyrobić własny osąd. Obecnie do obejrzenia na HBO GO. PS Gwiazdka wyżej za fantastyczne fragmenty reportaży Huntera Thompsona (oczywiście głosem Johnny Deppa).

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Climax (5)

W przeciwieństwie do dziennikarzy z Cannes nie czuję się tym filmem wstrząśnięty, ani chociaż zaintrygowany. Jeśli coś wyróżnia Climax na tle wcześniejszych filmów Noe, to to, że ten jest najnudniejszy. Jest jedna świetna scena tańca na początku, a potem dudnienie, krzyczenie, bieganie (i ziewanie).

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Mętne obszary (7)

Japońska kinematografia słynie ze swojej hermetyczności, ale tym razem poszła o krok dalej, prezentując surrealistyczną opowieść o alternatywnym świecie, w którym rządzą kompletnie inne reguły komunikacji i inne tradycje. W efekcie większość widzów nie ma pojęcia, co ogląda i jak ma reagować: część widzi w tym komedię, tylko nie bardzo wie, kiedy się śmiać, jeden mój kolega wyszedł z kina wkurzony, że byłby w stanie nakręcić takie bezsensowne scenki z marszu, drugi zachwycony, bo obejrzał właśnie [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Mięso (5)

Niestety końcówka unieważnia cały sens filmu, który długo wydawał się być wariacją na temat tego, jak jedzenie mięsa wpływa na agresywność (skoro psy, które spróbowały ludzkiego mięsa, trzeba usypiać, to co z ludźmi?), ale przez finalną scenę okazał się jednak zwykłym horrorem. Szkoda.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Siedzący słoń (9)

Ocena tylko minimalnie na wyrost. Jedyny film festiwalu NH18, który widziałem, który otarł się o arcydzieło. Hu Bo inspiruje się swoimi mistrzami (w tym Bela Tarrem), ale tworzy własną pesymistyczną wizję świata. Zresztą akt samobójczy tuż przed premierą filmu w Berlinie dowodzi, że reżyser szczerze wierzył w wizję, którą przedstawił.

9 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Sny wędrownych ptaków (7)

Ojciec chrzestny w krainie Indian północnej Kolumbii - barwne, sprawne, wciągające.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o The House That Jack Built (6)

Najnowszy film Triera pod wieloma względami przypomina Nimfomankę, stanowiąc z nią niejako dyptyk o seksie (Nimfomanka) i przemocy (The House...). W obu filmach głównym bohaterem jest osoba uzależniona, w obu opowiada ona nieznajomemu o kilku swoich "przygodach". Jakkolwiek oglądanie "The House that Jack Built" było znacznie "przyjemniejsze" od Nimfomanki, więcej tu udanych żartów (no i całość jest krótsza), to jednak generalnie Trier oboma tymi filmami strasznie się obnaża. Dawniej, gdy kręcił enigmatyczne [...] Przeczytaj całość

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Borg / McEnroe. Między odwagą a szaleństwem (5)

Jeden fajny mecz i mnóstwo taniego psychologizowania.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o 451° Fahrenheita (3)

Już film Truffaut mnie nie zachwycał, jaki natomiast ma sens opowieść o niszczeniu informacji poprzez palenie papieru w XXI wieku? Ano żadnego. Reżyser dodaje od siebie trochę elementów, które mają historię uwspółcześnić, dzięki czemu dostajemy film jeszcze bardziej kuriozalny. Drodzy kinomani, zapamiętajcie nazwisko Ramin Bahrani i omijajcie jego filmy szerokim łukiem - stawiam dolary przeciwko orzeszkom, że będzie już do końca życia kręcił kicze.

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Tamte dni, tamte noce (6)

Wszyscy są tu dobrzy, mądrzy i kochający - nie dziwię się, że nawet w Hollywoodzie się spodobało. Nie podważam ewidentnego talentu Guadagnino to portretowania emocji i spraw nieuchwytnych, ale zdecydowanie wolałem "Jestem miłością".

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Samui Song

A to gdzie dorwałeś? Rozważam czy nie iść na to na NH - jakiś komentarz?

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Dwa gołębie (4)

Komedia, która nie śmieszy? Horror, który nie straszy? Thriller, który nie ma żadnego zwrotu akcji? Ten film by się może obronił, gdyby został krótkim metrażem, bo na tyle jest tu materiału.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Rocky 3 (3)

W tej części na deskach leżą właściwie wszyscy: główny aktor, reżyser, scenarzysta (to akurat ta sama osoba), montażysta, charakteryzator itp. Seria o Rockym nigdy nie była wybitna, ale ta część jest akurat wybitnie zła.

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Zderzenie (5)

Nie lubię filmów, które równie dobrze mogłyby być słuchowiskami radiowymi, albo książkami. Wszystko jest tu tak świetnie wykoncypowane, że nie przestawałem ani przez moment ziewać.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Szwedzka teoria miłości (5)

Reżyser sknocił ten film. Zamiast, bez komentarza, pokazać na zimno konsekwencje szwedzkiego podejścia, postanowił w drugiej części zaprezentować jakąś absurdalną "alternatywę" w Afryce, a potem myślącym wolniej wytłumaczyć jeszcze wszystko ustami Baumanna.

5 gwiazdki

pokaż więcej