your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Suspiria (7)

Jeśli uznać to za remake, to jest to remake idealny - nawiązujący do idei, ale wnoszący do niej własne, oryginalne pomysły. Film jest odrobinkę za długi i zwłaszcza w środkowej części gubi tempo. Nie kupuję też pomysłu na powiązanie świata wiedźm z działalnością grupy Baader-Meinhof. Za to finałowa scena - gnaty lizać!

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Kler (6)

I co, ani jednego komentarza na temat najgorętszego tytułu w polskiej kinematografii od lat? To ja skomentuję. Jakkolwiek bardzo mnie cieszy cios w bandę uprzywilejowanych jaśniepanów, to zarazem martwi mnie, że Smarzowski jako reżyser się kompletnie nie rozwija. Ale cóż, o warstwie filmowej tego filmu nikt nie chce rozmawiać, tu liczy się temat...

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Ziarno (5)

Semih Kaplanoglu nakręcił SF z ambicjami na drugiego Stalkera. Ale to nie jest drugi Stalker.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Mandy (7)

Niewinne, satanistyczne małżeństwo zostaje napadnięte przez zwyrodniałych czcicieli Jezusa. A potem Nicolas Cage ryczy jak tygrys, kosi jak Żniwiarz i szczerzy zęby skąpany we krwi.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Jeannette. Dzieciństwo Joanny d'Arc (7)

Nie przepadam za komediami Dumonta, ale w tym filmie podobało mi się właściwie wszystko. Dla mnie czysta kinowa przyjemność (zdjęcia, muzyka, choreografia), oscylująca między wygłupem a poważnym komentarzem. Dałbym nawet 8, ale oglądam ostatnio głównie nudę za nudą, więc może byłaby to przesadna reakcja na film, który wreszcie jest "jakiś".

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Atak paniki (5)

Jak ma być dobrze w polskim kinie, jeśli wystarczy pokazać krytykom coś na średnim poziomie, a już pieją z zachwytów? Swoją drogą, współczuję im zawodu: polskie filmy oglądać muszą, a do wyboru mają tylko filmy beznadziejne lub przeciętne. Ten jest przeciętny, czyli jest wielkim osiągnięciem polskiej kinematografii.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. (6)

Byłoby bardziej znośnie, gdyby Ehrenreich nie próbował grać Harrisona Forda. Wygląda to groteskowo.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Wieża. Jasny dzień (7)

Nie wiem do końca, co tu się wydarzyło, bo nie jestem zbyt biegły w pozafizycznej rzeczywistości, ale na płaszczyźnie czysto filmowej było to dość intrygujące.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Jestem najlepsza. Ja, Tonya (7)

Duże zaskoczenie na plus. Ciekawy pomysł narracyjny, pomysłowe zdjęcia z lodowiska i bardzo ambiwalentna historia. Takie amerykańskie kino to mogę oglądać!

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o The Public Image is Rotten (7)

Dokument o grupie PiL, czyli Public Image Ltd., czyli głównie o Johnnym Lydonie (aka Jimmy Rotten). Dobra muzyka, świetny Lydon, mnóstwo informacji - niewątpliwie gratka dla fanów (kto wiedział, że na jednej płycie grał Ginger Baker i że Flea wygrał casting ale w ostatniej chwili zrezygnował z przejścia do PiLa, pozostając w RHCP?). Natomiast filmowo nic się tu spektakularnego nie dzieje (a wręcz można by się czepić kilku pomysłów). Ocena fanowska (czyli trochę zawyżona).

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Pod elektrycznymi chmurami (7)

Może i nieco nudnawe, ale za to jakie ładne. Nie wypada ocenić niżej niż Dowłatowa, bo ambicje tu jednak znacznie większe.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Pitbull. Ostatni pies (4)

Właściwie to Doda robi temu filmowi dobrą robotę - jest tak beznadziejna, że nawet bzdury w scenariuszu tak nie drażnią.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Manifesto (6)

Zbyt to skrótowe by poznać istotę wszystkich prezentowanych ruchów; to temat na inny film. Manifesto sprawdza się więc jedynie jako film (groteska?) o czasach, w których ludzie wierzyli w ideologie i ideologiczne manifesty, powstające jak grzyby po deszczu. Dziś już raczej nie ma do tego powrotu, no chyba że ktoś wierzy, że Dogma 95 była takim manifestem, a nie po prostu sprytnym chwytem marketingowym.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Avengers: Wojna bez granic (6)

Przez większość filmu jest to takie sobie, koncepcja trochę jak z Władcy Pierścieni (kilka niezależnych drużyn z "przygodami" non-stop rwanymi, żeby przeskoczyć do kolejnej drużyny) mnie raczej męczyła, obowiązkowe idiotyzmy przyjmuję już z dobrodziejstwem inwentarza. Ale czapki z głów za to jak całość się kończy, sądzę, że wymagało to sporej odwagi.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Disaster Artist (3)

Wiseau nie chcę oglądać w żadnej postaci, a im lepiej jest oddany, tym gorzej. Zdania nie zmieniam - naśmiewanie się z osób niepełnosprawnych umysłowo uważam za słabe. Wytrzymałem zaledwie kawałek filmu; J. Franco jest bardzo dobry, czyli bardzo wkurwiający.

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Dzień (7)

Nie przepadam za serialami, ale ten ma naprawdę dopracowany scenariusz, oryginalną formę, wielokrotnie zaskakującą intrygę, no i po 12 odcinkach wszystko się wyjaśnia a nie rozwleka do kolejnych sezonów, więc polecam!

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o McQueen (7)

Jako "wzruszająca opowieść o człowieku" mało mnie to interesowało; kompletnie nie kręci mnie również moda. Lee McQueen jest jednak przede wszystkim interesujący jako niezwykle płodny i kreatywny artysta, a film daję rzadką okazję do przyjrzenia się jego sztuce.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Cicha noc (6)

Porządny film, ale za bardzo pachnie Smarzowskim i polską tradycją dołowania, żeby uznać to za nowy głos w polskim kinie.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Rolling Stone: Stories from the Edge (7)

Bardzo porządny dokument, który na bazie historii magazynu Rolling Stone ilustruje zmiany w muzyce i kulturze. Można polemizować z niektórymi tezami, ale na szczęście dokument zawiera tak dużo informacji, że każdy może sobie wyrobić własny osąd. Obecnie do obejrzenia na HBO GO. PS Gwiazdka wyżej za fantastyczne fragmenty reportaży Huntera Thompsona (oczywiście głosem Johnny Deppa).

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Climax (5)

W przeciwieństwie do dziennikarzy z Cannes nie czuję się tym filmem wstrząśnięty, ani chociaż zaintrygowany. Jeśli coś wyróżnia Climax na tle wcześniejszych filmów Noe, to to, że ten jest najnudniejszy. Jest jedna świetna scena tańca na początku, a potem dudnienie, krzyczenie, bieganie (i ziewanie).

5 gwiazdki

pokaż więcej