your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Liga Sprawiedliwości (5)

Największym problemem serii DC jest chyba aktorstwo. Gal Gadot jest sympatyczna, ale jako aktorka tragiczna, jej przeszarżowane aktorstwo wygląda jak pastisz kina niemego. Do tego dołóżmy drętwego Henry Cavila i nagle Ben Affleck wygląda niemal na dobrego aktora! (rzec jasna, nim nie jest). Co by nie mówić o Avengersach, to tam przynajmniej w głównym składzie mamy aktorów pełną gębą: nominowanych do Oscara Downey Jra, Ruffalo, Rennera, czy tylko przez niedopatrzenie jeszcze nie nominowanego Hidd [...] Przeczytaj całość

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Żywioł. Deepwater Horizon (3)

O ile na filmach Emmericha, czy nawet Baya można się chociaż pośmiać, o tyle sieriozne kino o amerykańskich gierojach spod ręki Berga jest dla mnie kompletnie niestrawne.

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Miód dla Dakini (7)

Bhutańskie kino noir? Jestem za! Zupełnie nie takiej końcówki się spodziewałem, ale to dobrze, że twórcy nie małpują zachodnich rozwiązań, lecz podążają własną ścieżką.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Czysty interes (7)

Tegoroczny zwycięzca festiwalu Pięć Smaków oferuje lekko surrealistyczną opowieść o drobnych cwaniaczkach i powolnym życiu na prowincji. Przyjemne, ale raczej bez drugiego dna.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Hema Hema (7)

Historia jest tu prosta, ale ten bhutański film intryguje przede wszystkim tajemniczą atmosferą i orientalną kolorystyką.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Nieprawi (4)

W sumie to nie wiem, co Sitaru chciał wykazać - że aborcja jest złym wyjściem bez względu na sytuację? Trudno powiedzieć, ale nawet zwolennicy tego poglądu nie będą usatysfakcjonowani - reżyser kreuje bowiem w filmie sytuację tak niedorzeczną, że trudno będzie komukolwiek się z nią identyfikować.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Nazarín (8)

Ateista Bunuel celebrujący świętość? Cóż, nie takie były ambicje reżysera, ale niewiele brakło a dostałby za ten film nagrodę od Kościoła katolickiego.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o A Ghost Story (8)

Pomysłowe, oryginalne, spójne i niegłupie. Zaskoczył mnie ten film.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Mother! (7)

Reakcje widzów na AFF wskazują na to, że dla większości oglądających najnowszy film Aronofskiego jest nieoglądalnym, kuriozalnym i pretensjonalnym gniotem. Te reakcje można zrozumieć, reżyser nakręcił bowiem film ewidentnie po bandzie. Mi jednak oglądało się to nieźle, uważam bowiem, że Aronofsky zrobił taki film jaki chciał i jest to, co by nie mówić, dzieło spójne i oryginalne. Ten enigmatyczny film można różnie interpretować (ekologicznie, religijnie); dla mnie jest on przede wszystkim o Artyście [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o You Were Never Really Here (8)

Kino noir spod ręki Ramsay ("Musimy porozmawiać o Kevinie") jest mroczne i intensywne. Fabuła jest raczej pretekstowa, najistotniejsza jest gęsta atmosfera podkreślana aktorstwem Joaquina Phoenixa, świetnymi zdjęciami i montażem, oraz - last but not the least - kapitalną ścieżką dźwiękową Jonniego Greenwooda. Jaka szkoda, że tak nie zabrzmiała ostatnia płyta Radiohead!

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Zabicie świętego jelenia (8)

Ci którzy mnie znają wiedzą, że nie jestem zagorzałym fanem Lanthimosa mimo że kręci on filmy, które wydają się idealnie pasować do moich filmowych preferencji. Zawsze mi jednak u niego czegoś brakuje, a przecudowany Lobster wręcz mnie zirytował. Może właśnie dlatego najnowszy film Lanthimosa tak mi się spodobał: nie ma w nim wielkich pretensji, jest skromna ale bardzo intensywna emocjonalnie grecka tragedia (a kto zna się na tym lepiej od Greków?). Film ewidentnie ciągnie postać Martina, zagrana [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Wojna o planetę małp (6)

Scenariusz ambitny, a zakończenie iście biblijne. Tylko jak na serio zaangażować się w emocjonalne przemowy i dylematy moralne (komputerowo wygenerowanych) małp?

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Królowie ulicy (5)

Bardzo mroczny film, właściwie bez pozytywnych postaci. Szkoda tylko, że główny bohater taki tępy.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Po burzy (6)

Bez wątpienia Koreeda musi mieć talent, skoro bezboleśnie jestem w stanie oglądać te jego "okruchy życia". Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie nie jest to mój ulubiony japoński reżyser.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Hardcore Henry (6)

Film w stylu gry FPS. Ciekawe, pod warunkiem że jednorazowe.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Być jak Warren Buffett (7)

Film o triumfie intelektu. Wybaczam nawet twórcom sentymentalizm i laurkowatość. Buffett to jest gość!

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Ja, Daniel Blake (7)

Świetnie się to ogląda, dzięki wyrazistym bohaterom, jednak przesłanie o dobrych ludziach i złych instytucjach jest strasznie naiwne. Niepoprawny lewak Loach pewnie jeszcze w dodatku wierzy, że cała wina w prywatyzacji - cóż zapraszamy z kamerą do państwowego ZUSu.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Zero Days (7)

Można mieć zastrzeżenia do formy tego dokumentu (schemat, dłużyzny, powtarzanie tych samych argumentów), ale temat i informacje, do których dotarli twórcy, są bez wątpienia bardzo ciekawe.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Zardoz (7)

Patrząc na wdzianko, w którym po ekranie hasa Sean Connery, trudno uwierzyć, że ten film powstawał jako wizja na serio. Zresztą, nieważne jakie były intencje - efekt jest równocześnie oryginalny i kuriozalny, w sam raz na udany wieczór z bandą znajomych z używkami.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Skarb (5)

Idealnie nijaki film. Nawet zwiastun nie był w stanie zasugerować, że cokolwiek się w tym filmie dzieje.

5 gwiazdki

pokaż więcej