your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Phenomena (7)

Jeśli jesteś fanem starych filmów Argento, to "Fenomeny" Cię nie zawiodą, jest tu wszystko co u Dario kochamy najbradziej. A w ramach bonusu 15-letnia, błyszcząca w pierwszej głównej roli, królowa much - Jennifer Connelly.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Cenny ładunek (4)

W jednej z ról figura woskowa Bruca Willisa.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Król lew (6)

Dziecko nie skończyło jeszcze 2 lat, a ja mam właśnie za sobą pierwszą (w życiu) projekcję Króla Lwa. Pierwsza przeszła w miarę bezboleśnie, ale co będzie przy dziesiątej? Jak zacznę śpiewać i kręcić dupką, to błagam - niech mnie ktoś zastrzeli.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Bliskość (7)

Gorzko o zderzeniu marzeń z brutalną rzeczywistością, o życiu tułacza, o konfliktach etnicznych, o konfliktach rodzinnych, o potrzebie bliskości i ciepła, o sile kobiet... Nie wiem, czy trochę nie za dużo grzybów w tym barszczu.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o The Square (6)

Östlund trochę się miota w tym filmie, pod względem fabularnym można mieć wątpliwości co do roli niektórych scen, czy kierunku w którym całość zmierza i to mimo że reżyser znów porusza tu swój ulubiony temat słabości ludzi z wyższych klas, żyjących fasadowo, pękających w konfrontacji z rzeczywistym życiem. Najlepsza w "The Square" jest dla mnie satyra na świat sztuki, tu kilka pomysłów jest naprawdę dobrych. Ale komedią to bym tego jednak nie nazwał.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (8)

Świetny scenariusz, świetna reżyseria, świetne aktorstwo - szkoda że choć 10% kina Hollywood tak nie wygląda. Z dwójki Harrelson, Rockwell na Oscara zdecydowanie większe szanse ma ten drugi, bo Harrelson gra zbyt jednoznaczną postać (właściwie jedyną zupełnie czystą w miasteczku), a Hollywood lubi "głupich ale nie do końca" (vide przemowa Downey Jra na ten temat w "Jajach z tropików").

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Jules i Jim (6)

W 1962 to na pewno było coś, ale dziś eksperymentalna forma robi małe wrażenie, a fabuła wygląda na ilustrację literatury klasy B. Jasne - film ma urok, ale jest to jednak urok pewnej ramoty. I tak to rewolucjoniści w kontrze do nudnawej klasyki po latach sami zamieniają się w nudnawą klasykę.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Thor: Ragnarök (6)

No może i rzeczywiście jest to jeden z lepszych filmów w nawale marvelowskiego shitu, ale żeby od razu chciało mi się na to patrzeć więcej niż jednym okiem, to nie powiem.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Alfabet (3)

Nie wiem czemu, ale jeśli dokument jest na jakiś ważny temat ekonomiczno-społeczny (globalne ocieplenie, GMO, banki), to w ciemno można stawiać, że będzie to propagandowa agitka. Nie dokument, lecz referat z tezą. Jest to dla mnie podwójnie frustrujące, tj. zarówno pod względem kinofilskim, jak i naukowym. Owszem, "Alfabet" podejmuje ważny temat, na który warto dyskutować. Może nawet warto obejrzeć ten film, jako punkt wyjścia do takiej dyskusji. Ale sam film był dla mnie bardzo denerwujący: argumenty [...] Przeczytaj całość

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Niemiłość (8)

Kolejny fantastyczny film Zwiagincewa, reżysera, który mnie jeszcze nigdy nie zawiódł. Przy tym filmie mogłoby pęknąć serce i chyba dlatego Zwiagnicew wprowadził doń wolontariuszy - żebyśmy nie stracili wiary, że tacy ludzie też istnieją.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (6)

W sumie to ogląda się to nieźle, choć montaż miejscami kuleje (chyba że to "hołd" dla starego kina?). Szkoda tylko, że w umieszczaniu w filmach maskotek producenci przekraczają kolejną granicę - do tej pory przynajmniej udawano, że mają one jakiś związek z rozwojem fabuły, tym razem idiotyczne parapingwiny robią śmieszne miny i to cały ich udział w filmie. W przychodach z filmu udział zapewne będzie większy.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o I Am Heath Ledger (2)

Biedny Ledger - nie dość, że umarł u progu kariery, to jeszcze jej podsumowaniem zajmuje się ten żenujący film. Przy dużym skupieniu da się wyłapać jakieś konkretne informacje z jego życia, ale zasadniczo jest to dokument o tym, że Heath Ledger był wspaniałym człowiekiem. który miał po prostu wielkie serce.

2 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Zwierzogród (6)

Okropnie łopatologiczne, ale, w sumie się nie znam, może tak właśnie teraz wyglądają bajki. Na plus kilka fajnych postaci drugoplanowych.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Volta (3)

A więc można nakręcić film pt. "Volta", w którym nie ma żadnej wolty i wszystko jest od początku wiadome. Machulski może i był dawno temu Juliuszem, ale dziś nazwałbym go raczej Januszem polskiej komedii.

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Liga Sprawiedliwości (5)

Największym problemem serii DC jest chyba aktorstwo. Gal Gadot jest sympatyczna, ale jako aktorka tragiczna, jej przeszarżowane aktorstwo wygląda jak pastisz kina niemego. Do tego dołóżmy drętwego Henry Cavila i nagle Ben Affleck wygląda niemal na dobrego aktora! (rzec jasna, nim nie jest). Co by nie mówić o Avengersach, to tam przynajmniej w głównym składzie mamy aktorów pełną gębą: nominowanych do Oscara Downey Jra, Ruffalo, Rennera, czy tylko przez niedopatrzenie jeszcze nie nominowanego Hidd [...] Przeczytaj całość

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Żywioł. Deepwater Horizon (3)

O ile na filmach Emmericha, czy nawet Baya można się chociaż pośmiać, o tyle sieriozne kino o amerykańskich gierojach spod ręki Berga jest dla mnie kompletnie niestrawne.

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Miód dla Dakini (7)

Bhutańskie kino noir? Jestem za! Zupełnie nie takiej końcówki się spodziewałem, ale to dobrze, że twórcy nie małpują zachodnich rozwiązań, lecz podążają własną ścieżką.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Czysty interes (7)

Tegoroczny zwycięzca festiwalu Pięć Smaków oferuje lekko surrealistyczną opowieść o drobnych cwaniaczkach i powolnym życiu na prowincji. Przyjemne, ale raczej bez drugiego dna.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Hema Hema (7)

Historia jest tu prosta, ale ten bhutański film intryguje przede wszystkim tajemniczą atmosferą i orientalną kolorystyką.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Nieprawi (4)

W sumie to nie wiem, co Sitaru chciał wykazać - że aborcja jest złym wyjściem bez względu na sytuację? Trudno powiedzieć, ale nawet zwolennicy tego poglądu nie będą usatysfakcjonowani - reżyser kreuje bowiem w filmie sytuację tak niedorzeczną, że trudno będzie komukolwiek się z nią identyfikować.

4 gwiazdki

pokaż więcej