your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo napisał o El bar

Jak to u de la Iglesii: mieszanina brawury i reżyserskiej nieudolności.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o BlacKkKlansman

Niestety, jako komedia mało śmieszne, a jako poważny głos polityczny za bardzo, nomen omen, czarno-białe. Problemem jest to, że Spike Lee zakłada, że jak ktoś jest zwolennikiem KKK to musi był skrajnym debilem. Nie ukrywam, że trochę rozumiem ten pogląd, ale filmowi on nie służy.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Ballada o Busterze Scruggsie

Gdyby udało się utrzymać poziom dwóch pierwszych nowel, to byłby to fantastyczny film. Nie udało się, ale i tak jest dobrze: Coenowie bawią się konwencją, mieszają style, a przy okazji mówią więcej o czasach Dzikiego Zachodu niż niejeden poważny western.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Czas mroku

Aż dziw, że polski dystrybutor nie nazwał tego "Jak zostać premierem". Podobnie jak film o zostawaniu królem jest to nuda, której centralnym elementem są przemowy. Tylko Oldman sprawia, że da się to jakoś oglądać.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Mord

Fabuła jest tu prosta, ale Tsukamoto (to ten od Tetsuo, jakby ktoś nie kojarzył) buduje swój film na zdjęciach i montażu. Podobało mi się.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Kobiety mafii

Nie dam 1, żeby filmu nie wyróżniać, ale jest to bardzo, bardzo złe. Nie wiem, skąd się wziął fenomen Vegi, ale dla mnie to partacz bez pomysłów, bez klasy i bez warsztatu. Może był w stanie kiedyś kręcić filmy oglądalne, ale to dawne czasy.

2 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o The Con Is On

Ciągle ćpająca Uma Thurman i nieodstawiający od ust wódki Tim Roth są nawet uroczy, ale mimo wszystko w filmie przydałoby się mieć jakiś scenariusz.

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Suspiria

Jeśli uznać to za remake, to jest to remake idealny - nawiązujący do idei, ale wnoszący do niej własne, oryginalne pomysły. Film jest odrobinkę za długi i zwłaszcza w środkowej części gubi tempo. Nie kupuję też pomysłu na powiązanie świata wiedźm z działalnością grupy Baader-Meinhof. Za to finałowa scena - gnaty lizać!

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Kler

I co, ani jednego komentarza na temat najgorętszego tytułu w polskiej kinematografii od lat? To ja skomentuję. Jakkolwiek bardzo mnie cieszy cios w bandę uprzywilejowanych jaśniepanów, to zarazem martwi mnie, że Smarzowski jako reżyser się kompletnie nie rozwija. Ale cóż, o warstwie filmowej tego filmu nikt nie chce rozmawiać, tu liczy się temat...

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Ziarno

Semih Kaplanoglu nakręcił SF z ambicjami na drugiego Stalkera. Ale to nie jest drugi Stalker.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Mandy

Niewinne, satanistyczne małżeństwo zostaje napadnięte przez zwyrodniałych czcicieli Jezusa. A potem Nicolas Cage ryczy jak tygrys, kosi jak Żniwiarz i szczerzy zęby skąpany we krwi.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Jeannette. Dzieciństwo Joanny d'Arc

Nie przepadam za komediami Dumonta, ale w tym filmie podobało mi się właściwie wszystko. Dla mnie czysta kinowa przyjemność (zdjęcia, muzyka, choreografia), oscylująca między wygłupem a poważnym komentarzem. Dałbym nawet 8, ale oglądam ostatnio głównie nudę za nudą, więc może byłaby to przesadna reakcja na film, który wreszcie jest "jakiś".

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Atak paniki

Jak ma być dobrze w polskim kinie, jeśli wystarczy pokazać krytykom coś na średnim poziomie, a już pieją z zachwytów? Swoją drogą, współczuję im zawodu: polskie filmy oglądać muszą, a do wyboru mają tylko filmy beznadziejne lub przeciętne. Ten jest przeciętny, czyli jest wielkim osiągnięciem polskiej kinematografii.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Han Solo: Gwiezdne wojny - historie.

Byłoby bardziej znośnie, gdyby Ehrenreich nie próbował grać Harrisona Forda. Wygląda to groteskowo.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Wieża. Jasny dzień

Nie wiem do końca, co tu się wydarzyło, bo nie jestem zbyt biegły w pozafizycznej rzeczywistości, ale na płaszczyźnie czysto filmowej było to dość intrygujące.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Duże zaskoczenie na plus. Ciekawy pomysł narracyjny, pomysłowe zdjęcia z lodowiska i bardzo ambiwalentna historia. Takie amerykańskie kino to mogę oglądać!

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o The Public Image is Rotten

Dokument o grupie PiL, czyli Public Image Ltd., czyli głównie o Johnnym Lydonie (aka Jimmy Rotten). Dobra muzyka, świetny Lydon, mnóstwo informacji - niewątpliwie gratka dla fanów (kto wiedział, że na jednej płycie grał Ginger Baker i że Flea wygrał casting ale w ostatniej chwili zrezygnował z przejścia do PiLa, pozostając w RHCP?). Natomiast filmowo nic się tu spektakularnego nie dzieje (a wręcz można by się czepić kilku pomysłów). Ocena fanowska (czyli trochę zawyżona).

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Pod elektrycznymi chmurami

Może i nieco nudnawe, ale za to jakie ładne. Nie wypada ocenić niżej niż Dowłatowa, bo ambicje tu jednak znacznie większe.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Pitbull. Ostatni pies

Właściwie to Doda robi temu filmowi dobrą robotę - jest tak beznadziejna, że nawet bzdury w scenariuszu tak nie drażnią.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Manifesto

Zbyt to skrótowe by poznać istotę wszystkich prezentowanych ruchów; to temat na inny film. Manifesto sprawdza się więc jedynie jako film (groteska?) o czasach, w których ludzie wierzyli w ideologie i ideologiczne manifesty, powstające jak grzyby po deszczu. Dziś już raczej nie ma do tego powrotu, no chyba że ktoś wierzy, że Dogma 95 była takim manifestem, a nie po prostu sprytnym chwytem marketingowym.

6 gwiazdki

pokaż więcej